20. Kwiecień, 2013Bez kategorii, Ogłoszenia Możliwość komentowania IV NIEDZIELA WIELKANOCNA została wyłączona

1/ Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Pamiętajmy, że tylko dzięki dłoniom i sercom kapłanów jest możliwe  przedłużenie chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdzielanie Bożego Miłosierdzia  w sakramencie pokuty.

2/ Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania  kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos bożego wołania : „Pójdź za Mną”.

3/ W dzisiejszą niedzielę Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIKA Polska  oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców  zapraszają do wspólnej modlitwy  w intencjach kierowców z zachętą do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się  po drogach i przestrzeganie  przepisów drogowych.

4/ We wtorek 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha  biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie.

5/ W tym tygodniu, we czwartek 25 kwietnia celebrujemy także święto Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast  proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pomyślne zbiory . Będziemy też modlić się o to aby nikomu na świecie nie brakło chleba.

6/ dnia 26 kwietnia , w piątek ks. Bp. Henryk Ciereszko udzieli sakramentu bierzmowania dla młodzieży naszej parafii. Msza św. w tym dniu o godz. 18, mszy o godz. 17 nie będzie. Zapraszam wszystkich.

7/ W dniu dzisiejszym po mszy św. o godz. 10 spotkanie formacyjne dla dzieci  I Komunii św., zaś po godz. 17 kl. III gimnazjum i II gimnazjum.

8/ Serdecznie dziękuję za sprzątnięcie świątyni i ustawienie ławek.

9/ Dzisiejsze ofiary do puszek zbierane są na obiady dla dzieci z ubogich rodzin.