26. Październik, 2014Ogłoszenia Możliwość komentowania XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 26 października 2014r. została wyłączona

1/  Dziś w naszej wspólnocie uroczystość Intronizacji relikwii św. Jana Pawła II z udziałem ks. bpa. Henryka. W trakcie Mszy św. jak też i po niej wystąpi z koncertem chór im. Stanisława Moniuszki z naszego miasta pod dyr. prof. Jerzego Śródkowskiego.

2/ Dziękuję państwu Beacie i Wojciechowi Raszczuk za ofiarowany relikwiarz.

3/ Dziękuję Panu Michałowi Jackowskiemu za ofiarowany materiał i włożoną pracę przy zagospodarowaniu miejsca, gdzie został ustawiony relikwiarz. Dziękuję Rodzinie państwa Jackowskich za podjęcie dziś naszego gościa ks. bpa. posiłkiem południowym.

4/ Dziękuję panu Zdzisławowi Karwowskiemu za ufundowanie i wykonanie oświetlenia krzyża misyjnego oraz placu przy naszej świątyni.

5/ W ostatnią środę odbyło się zebranie ok. trzydziestu parafian. W trakcie spotkania dyskutowano o konieczności wykonania, jeszcze w tym roku, niezbędnych prac na plebanii. Wyrazem troski o zabezpieczenie środków materialnych potrzebnych na te prace były pieniądze przekazane na konto parafii. Rodziny osób uczestniczących w zebraniu, ale też ich sąsiedzi i znajomi, którym ten problem przedstawiono, w ciągu dwóch dni przekazano dość znaczną sumę pieniędzy. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Na kolejnym spotkaniu, o którym wkrótce poinformujemy, zamierzamy powrócić do tematu prac budowlanych na plebanii. Mamy też nadzieję że do inicjatywy tej dołączą, w miarę swoich możliwości, inni parafianie.

6/ 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Jest to I sobota miesiąca.

7/ W dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można zyskać odpust zupełny.

8/  2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy św. w kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. W Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny. Warunki otrzymania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencji Ojca św., oraz stan łaski.

9/  „Wypominki” za zmarłych czytane będą codziennie od 2 – 8 XI o godz. 17.30.

10/ Sprawa Halloween. Drodzy rodzice zanim z niefrasobliwością przebierzecie w tym dniu Wasze dziecko za makabrycznego bohatera horroru, zastanówcie się głęboko, w jakim „święcie” tak naprawdę pozwalacie waszym dzieciom uczestniczyć i czy naprawdę nie macie im nic lepszego do zaoferowania niż przebieranie ich za wampiry i zjawy?

11/ Parafia św. Faustyny Kowalskiej w Białymstoku(os. Bacieczki) zaprasza dziś po Mszy św. o godz. 12.00 do uczestnictwa w „MARSZU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”. Celem marszu jest przypomnienie o powołaniu każdego człowieka do świętości.

12/  Zbiórka ofiar na AWSD w Białymstoku odbędzie się w naszej parafii 9 listopada.