25. Sierpień, 2013Ogłoszenia Możliwość komentowania XXI niedziela zwykła została wyłączona

1/ Dziękuję ks. Krzysztofowi za posługę duszpasterską w minionym tygodniu. Bóg zapłać.

2/ Pomoc duszpasterską w naszej parafii rozpoczyna dziś ks. Adam Matan wykładowca AWSD w Białymstoku. Będzie on służył swoją pomocą  w niedziele i święta na miarę swoich możliwości. Serdecznie witamy ks. Adama w naszej wspólnocie.

3/ Uroczystość NMP Częstochowskiej – 26 sierpnia. Zapraszam czcicieli Matki Bożej do udziału w mszy św. o godz. 17:00.

4/ Zapraszam chętne osoby do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę. Należy przygotować naszą świątynię do dorocznej uroczystości.

5/ w przyszła niedzielę rozpocznie się w naszej parafii Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Porządek mszy św. 8:00, 10:00, 17:00. W poniedziałek i wtorek o godz. 10:00 i 17:00. Osoby pracujące, studentów, uczniów zapraszamy na msze święte popołudniowe, a po nich proponuję jeszcze godzinną adorację w ciszy.

6/ Przyszła niedziela to także I niedziela miesiąca. Zapraszam istniejące przy naszej parafii Koła żywego Różańca do adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową po mszy św. o godz. 8:00.

7/ Dzieci i młodzież rozpoczynają wkrótce rok szkolny i katechetyczny. Już dziś zapraszam na mszę św. 2 września (poniedziałek) o godz. 17:00. Podczas tej mszy św. sprawowanej w intencji dzieci i młodzieży zostaną poświęcone  tornistry i inne przybory szkolne. Kochane dzieci przynieście je w tym dniu do kościoła. Rodziców proszę o umożliwienie im tego.

8/ W imieniu Caritas Archidiecezji Białostockiej  dziękuję tym osobom z parafii, które wsparły akcję „tornister pełen uśmiechu”. Bóg zapłać.

9/ W związku z Uroczystością Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa, spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 8.09 2013r. po mszy św. o godz. 10:00. Zapraszam na to spotkanie osoby, które tę radę tworzyły i zaproszenie kieruję również do osób, które życzą dobrze naszej wspólnocie, aby ona rozwijała się duchowo i materialnie.

10/ W roku Wiary, w sobotę 7 września 2013. r. odbędzie się piesza Pielgrzymka do Sanktuarium MB Pocieszenia w Krypnie. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału. Zapisy od dziś po każdej mszy św. Niech udział w pielgrzymce będzie świadectwem naszej wiary.

11/ W następną niedzielę – taca na Kurię metropolitalną Białostocką.

12/ Mennica Polska wydaje specjalny medal z okazji zbliżającej się kanonizacji bł. Jana Pawła II. Pamiątkowe medale z wizerunkiem Jana Pawła II, platerowane 24 karatowym złotem, w specjalnej oprawie będzie można nabyć w parafii pi 20 października b.r. w cenie 39,90 zł brutto. Wygląd medalu oraz dodatkowe informacje na jego temat znajdują się na plakacie. Zamówienie można składać w zakrystii do piątku 6 września włącznie.

13/ Życzę wszystkim dobrych i błogosławionych dni.