22. Luty, 2014Ogłoszenia Możliwość komentowania VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lutego 2013r. została wyłączona

1/ Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

2/ Od dziś można odbierać zamówione medale z wizerunkiem bł. Jana Pawła II.

3/ Dziękuję za sprzątnięcie kościoła.

4/ W imieniu LSO z naszej parafii, dziękuję uczestnikom Balu Parafialnego za wsparcie finansowe. Bóg zapłać.

5/ Dziś wolontariusze po  nabożeństwach  będą  rozdawać  ulotki o pracy Caritas. Serdecznie zachęcam mieszkańców naszej parafii do oddania 1% na rzecz Caritas Potrzebującym. 1% pomoże  zrealizować cele statutowe Caritas i umożliwi wsparcie osób potrzebujących z terenu archidiecezji.

6/ Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę – 1 marca. Początek adoracji NS, o godz. 17.00.

7/ W te piękne zimowe dni warto pamiętać o aktywnym spędzaniu czasu wolnego. Mogą nam w tym pomóc licealiści biorący udział w akcji „Mam haka na raka” promującej profilaktykę nowotworów. Organizują oni w niedzielę 23 lutego o godzinie 13:30 miejskie wykonanie tańca belgijskiego przed białostockim ratuszem koło fontanny. Serdecznie na tę formę spotkania zapraszają.

8/ Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego Oddział VII Białystok i Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w Białymstoku zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się dnia 1 marca 2014r. o godz. 12.45 na Cmentarzu Wojskowym przy ul. 11 Listopada w Białymstoku oraz na Mszę św. w ich intencji w Katedrze Białostockiej o godz. 14.00.

9/ Ośrodek Informacji o Zagrożeniach duchowych „Barka” zaprasza na konferencję na temat relacji w rodzinie.  Konferencja odbędzie się 2 marca 2 014r. w Katedrze Białostockiej, o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie.

10/ Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.       Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

11/ Błogosławionych dni.