8. Luty, 2014Ogłoszenia Możliwość komentowania V NIEDZIELA ZWYKŁA 9 lutego 2014 r. została wyłączona

1/ Dziękuję niewiastom i mężczyznom za pomoc przy demontażu żłóbka i sprzątnięcie  kościoła.

2/ Zapraszam chętne osoby do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę.

3/ Bóg zapłać  za ofiary na tacę złożone w ubiegłą niedzielę w Święto Ofiarowania Pańskiego na zakony klauzurowe.

4/ Dziś ofiary na tacę przeznaczone będą na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji Białostockiej. Za tydzień na AWSD w Białymstoku.

5/ 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes przypada XXII  Światowy Dzień Chorego.  Jan Paweł II ustanawiając ten dzień powiedział: „Coroczny obchód tego Dnia ma uwrażliwić Lud Boży na potrzebę niesienia pomocy choremu i dowartościowanie cierpienia”. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostanie udzielony sakrament chorych.  Zapraszam do czynnego udziału tych, którzy bez szkody dla zdrowia mogą przybyć do kościoła. Osoby, które tego sobie życzą, a ich stan zdrowia nie pozwala im uczestniczyć w takim nabożeństwie w kościele, po zgłoszeniu odwiedzę w domach od godz. 9.00.

6/ Zapraszam członków Rady Parafialnej i Ekonomicznej na spotkanie, które odbędzie się   23 lutego 2014r. po zakończonej Mszy św. o godz. 10.00.

7/ Zapraszam chętne osoby do posługi ministranckiej, do scholi, Domowego Kościoła,  KŻR (byłoby pięknym świadectwem mężczyzn w roku kanonizacji, aby powstało koło różańcowe im. Jana Pawła II)

8/ W sobotę 15 lutego o godz. 19.00 odbędzie się Parafialny Bal Karnawałowy. Rozpoczęcie Mszą św. w naszym kościele o godz. 18.00

9/ Uroczyste  Msze św.  ku czci  Bł. Ks. Michała Sopoćki będą sprawowane  w sobotę   15 lutego 2014 roku: – w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku  przy ul. Poleskiej o godz.  10.00, pod przewodnictwem Biskupa Henryka Ciereszki oraz – w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Radzymińskiej  o godz. 18.00, pod przewodnictwem Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego.
Szczegółowy program uroczystości ku czci bł. ks. Michała Sopoćki znajduje się w lutowym numerze miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”, oraz w naszej gablocie .

10/ Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” zaprasza na Mszę św. z okazji 25. rocznicy śmierci  ks. Stanisława Suchowolca. Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, zostanie odprawiona w niedzielę 16 lutego 2014 r. o godz. 11.30 w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku, przy    ul. ks. Stanisława Suchowolca 27. Kazanie wygłosi biskup Antoni Dydycz.

11/ W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł śp. Edward Wiśnioch. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a  światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

12/ Życzę „Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie” (Mt 5, 16)