27. Maj, 2024Ogłoszenia Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 26 maja 2024 r. została wyłączona

1/ Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
2/ Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie kościoła i plebanii.
3/ Msza św. w int. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii świętej zostanie odprawiona w Boże Ciało, o godz. 10.00. Prosimy, aby dzieci w tygodniu skorzystały z sakramentu pokuty przed godz. 18.00.
4/ Pierwsza Komunia święta w roku 2025, odbędzie się 11 maja, o godz. 11.30
5/ Uroczystość Bożego Ciała – 30 maja. Msza w. o godz. 800 i 10.00. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 18.00. Prosimy o przygotowanie i dekorację ołtarzy w tradycyjnych miejscach:
I Ołtarz – mieszkańców Sielachowskich i Osowicz
II Ołtarz – mieszkańców ul. Lodowej, Końcowej i Rzędziana
III Ołtarz – mieszkańców ul. Końcowej, Dolnej i Orląt Lwowskich
IV Ołtarz – mieszkańców ul. Zawady i Szronowej
6/ Zapraszamy do czynnego udziału w Białej Procesji, szczególnie najmłodsze dzieci/do sypania kwiatów i dzwoneczków/
7/ W oktawie Uroczystości Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe, Nieszpory Eucharystyczne po Mszy św. o godz. 18.00. W sobotę o 17.30.
8/ Ksiądz Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania
wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 maja 2024 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.
9/ Pierwsza sobota miesiąca czerwca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, po Mszy św. o godz. 8.00.
10/ W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Łukasz Sobocin. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.