21. Maj, 2016Ogłoszenia Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 22 maja 2016r. została wyłączona

1/ Bóg zapłać rodzicom dzieci, które dziś przystąpiły do I Komunii świętej za sprzątnięcie kościoła, dekorację i dar ołtarza.

2/ Trwa Biały Tydzień. Drogie Dzieci, proszę was o przyniesienie do kościoła religijnych pamiątek, które otrzymacie w dniu Pierwszej Komunii św. Dokonamy poświęcenia tych przedmiotów w poniedziałek.

3/ 26 maja Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie i dekorację ołtarzy proszę:

I Ołtarz /ul. Polna i Lodowa/ – mieszkańców Osowicz i Sielachowskich

II Ołtarz /ul. Lodowa, Końcowa/ – mieszkańców ul. Końcowej i Dolnej

III Ołtarz /ul. Końcowa i Zawady/ – mieszkańców ul. Zawady do Krzyża

IV Ołtarz przy krzyżu – mieszkańców ul. Zawady do końca, Chmielowej, Szyszkowej

4/ Msze św. w Boże Ciało o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

5/ W oktawie Uroczystości Bożego Ciała Nieszpory Eucharystyczne i nabożeństwo majowe o godz. 17.30 , a po nich Mszy św. Procesja w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00

6/ W Uroczystość Bożego Ciała rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. przeżywać będą dzieci z klas IV. Zapraszam rodziców i dzieci na spotkanie we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00

7/ Dzisiaj po Mszy Świętej  odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz prowadzonego przez Caritas Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia”. Zbiórka organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kilometry Dobra”. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie tej cennej inicjatywy.

8/ Nasza parafia nie będzie gościć młodzieży, która przybędzie na ŚDM zatrzymując się w naszym mieście. Organizatorzy serdecznie nas przepraszają.

9/ Zapraszam na autokarową pielgrzymkę do Wilna, która planowana jest w dniach 4 – 5 czerwca 2016r. Zdecydowane osoby proszę o wpisywanie się już na listę uczestników, a pozostałe osoby zachęcam do wspólnego wyjazdu. Proszę o decyzję do następnej niedzieli.

10/ W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii śp. Henryk Sawicki. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.