3. Luty, 2014Ogłoszenia Możliwość komentowania ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 2 lutego 2014r. IV NIEDZIELA ZWYKŁA została wyłączona

 1/ Głównym tematem dnia dzisiejszego jest światło świecy, która  symbolizuje Chrystusa. Od  IX w. wierni w tym dniu przynoszą do kościoła świece zwane gromnicami. Nazwa ta  wywodzi się od słowa „grom”, gdyż zapalano je czasie burzy i modlono się o oddalenie piorunów. Zapalanie gromnicy i wkładanie jej w ręce umierającego oznacza, że na wzór „roztropnych panien” wychodzi on z płonącą pampą na spotkanie swego Oblubieńca. Zachęcam do podtrzymywania tych pięknych zwyczajów modlitewnych.

2/ W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobach, które oddały się w pełni Chrystusowi  na służbę Kościoła. Taca  w dniu dzisiejszym przeznaczona na zakony klauzurowe.

3/ Dzisiaj tradycyjnie żegnamy żłóbek. Po zakończonej Mszy św. uczynimy to poprzez wspólną modlitwę i ucałowanie figury Dzieciątka Jezus.

4/ Dziękuję paniom Wandzie i Edycie Tomczuk za sprzątnięcie kościoła.  Zapraszam jutro na godz. 10.00 do pomocy przy rozbieraniu żłóbka i sprzątnięcia kościoła.

5/ Jutro wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika. Jest On patronem od chorób gardła. Po Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone świece związane na krzyż z obrzędem błogosławienia gardła. Zapraszam do licznego udziału w tym nabożeństwie.

6/ Wspomnienie św. Agaty, Dz M – 5 lutego. Błogosławieństwo chleba i wody.

7/ Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta od 17.00.

8/ Nabożeństwo do NSPJ w pierwszy piątek. Adoracja i spowiedź od godz. 17.00.

9/ W przyszłą niedzielę taca na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji.

10/ Zakończyła się wizyta duszpasterska w parafii. Pragnę przypomnieć, że przyjęcie kapłana po kolędzie  jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła domowego z Kościołem parafialnym, a tym samym diecezjalnym i powszechnym. Podczas kolędy razem z księdzem Adamem odwiedziliśmy 451 rodzin. Na terenie parafii mieszka 483 rodziny.  Liczba wiernych wyznania rzymskokatolickiego wynosi 1586 osób, w  tym 146 dzieci do lat 7. Pocieszającym jest fakt, iż  do naszej wspólnoty przybył 33 nowe rodziny. Zatem proszę  abyście okazali im sąsiedzką życzliwość. Żyją też między nami osoby wyznania prawosławnego, muzułmanie i świadkowie Jehowy. Bądźmy pośród nich świadkami Chrystusa.  Bardzo serdecznie Wam dziękuję za każdy gest życzliwości podczas kolędy, za odświętne stroje i przygotowany domowy ołtarz. Stół przykryty białym obrusem,  krzyż, świece, Pismo święte i wodę święconą. Dziękuję oczekującym gospodarzom przed domem i  odprowadzającym kapłana do sąsiada.  Za każdy posiłek i szklankę wody.  Jeżeli natomiast w czasie wizyty ktoś poczuł się w jakiś sposób dotknięty lub nieusatysfakcjonowany, to w duchu chrześcijańskim pokornie proszę o wybaczenie.

Rozpoczynając kolędę zwróciłem się do Was o pomoc finansową w celu podjęcia dalszych prac na plebanii. Zapewniam, że  te ofiary  zostaną skrupulatnie wykorzystane  na cele parafialne. Dziękuję za każdy dar serca. Bóg zapłać.

11/ Zachęcam do nabycia kolejnego numeru „Drogi Miłosierdzia” i poszukania w nim odpowiedzi O co chodzi z tym gender? Dzieciom polecam tygodnik „Ola i Jaś”.

12/ Niech Pan czuwa nad Wami i Wam błogosławi.