16. Kwiecień, 2017Ogłoszenia Możliwość komentowania NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 16 kwietnia 2017 r. została wyłączona

1/Dziś Rezurekcja o godz. 6.00 i Msza św. o godz. 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

2/ Dziękuję ks. Adamowi za celebracje Świętego Triduum i księdzu Rafałowi za przygotowanie wraz z ministrantami pięknej liturgii. Osobom, które włączyły się w przygotowanie liturgii, lektorom, scholi i Pani Marcie za oprawę muzyczną, Białej procesji, Zuchom, Harcerzom z 34 Białostockiej Drużyny Harcerskiej, tym którzy podjęli czuwanie nocne. Osobom, które pomogły przy dekoracji Ołtarza Wystawienia, Wspólnocie Domowego Kościoła za projekt i dekorację Grobu Bożego, sprzątającym kościół oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Bóg zapłać.

3/ Bóg zapłać za ofiary składane w tych dniach na tacę.

4/ Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni (oktawa).

5/ Jutro drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 10.00 i 11.30.

6/ W piątek w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7/ W Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia 2017 r. Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania, podczas Mszy św. o godz. 11.30.

8/ W przyszłą niedzielę odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Chętne osoby prosimy o włączenie się do grupy w parafii NMP Królowej Rodzin (Bacieczki). Wyjście o godz. 13.00.

9/ Za tydzień prosimy dzieci, aby przyniosły przed ołtarz skarbonki z „Jałmużną Wielkopostną”

10/ W przyszłą niedzielę 23 kwietnia zbiórka ofiar do puszek na pomoc narodowi syryjskiemu.

11/ W związku z ogłoszeniem nominacji księdza Tadeusza Wojdy SAC na urząd Arcybiskupa Metropolity Białostockiego z dnia 12 kwietnia 2017 roku, Kuria Metropolitalna Białostocka uprzejmie prosi o podanie informacji do wiadomości wiernych oraz zachęca wszystkich do modlitwy w intencji nowego Arcypasterza. Jednocześnie Kuria informuje, że Ojciec Święty Franciszek zlecił Księdzu Arcybiskupowi Edwardowi Ozorowskiemu posługę biskupią w charakterze administratora apostolskiego Archidiecezji Białostockiej do czasu kanonicznego objęcia urzędu przez następcę. W związku z tym do tego czasu w kanonie Mszy św. należy wymieniać imię dotychczasowego Pasterza.

12/ Dziękuję za nadesłane życzenia świąteczne Panu Wojewodzie Podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu, Panu Posłowi Dariuszowi Piątkowskiemu, Panu Senatorowi Janowi Dobrzyńskiemu oraz Panu Prezydentowi Miasta Białegostoku Tadeuszowi Truskolawskiemu. Bóg zapłać.

 

 

   CHRYSTUS ZMARTYCHWSTAŁ!

   PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

 

Radosne Alleluja przypomina o zwycięstwie dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, prawdy nad kłamstwem, życia nad śmiercią.

   Ciesząc się ze Zmartwychwstania Pańskiego przekazuję w imieniu własnym i braci kapłanów ks. Rafała i ks. Adama całej naszej Rodzinie parafialnej i miłym gościom życzenia świątecznej radości, miłości rodzinnej umacnianej łaską Bożą, a także wszelkiego dobra, które przenikać będą wszystkie dziedziny życia.