27. Marzec, 2021Ogłoszenia Możliwość komentowania NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 28 marca 2021 r. została wyłączona

1/ Niedziela Palmowa Męki Pańskiej w Kościele to początek Wielkiego Tygodnia. Obrzęd poświęcenia palm podczas każdej Mszy świętej. W związku z trwającą epidemią zgodnie z zarządzeniami władz państwowych i kościelnych ograniczamy do odwołania sprawowanie Eucharystii i innych obrzędów religijnych z udziałem wiernych (w dni powszednie, w Triduum i w niedziele) do 20 osób. Pierwszeństwo w udziale w nabożeństwach mają rodziny, które zamówiły intencje Mszy św.
2/ Dziś Gorzkie Żale (po Mszy św. o godz. 10.00), transmitowane on-line na żywo z naszego kościoła na naszej stronie internetowej pod adresem:

Multimedia


https://www.facebook.com/parafiazawady/
3/ W tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa) Msze św. o godz. 18.00 i 19.00
4/ Sakrament Pokuty w tygodniu przed każdą Mszą świętą.
5/ Bóg zapłać za ofiary złożone na konto naszej parafii i indywidualnie oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego od KŻR
6/ Mszę św. Krzyżma w Wielki Czwartek w Katedrze Białostockiej o godz. 9.00 sprawować będzie Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko podczas której poświęci Olej Krzyżma, Chorych i Katechumenów.
7/ Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu wspominamy ustanowienie przez Jezusa Eucharystii i Kapłaństwa. Prosimy Was, abyście Eucharystią żyli, a my kapłani polecamy się Waszym modlitwom. Adoracja NS w Ołtarzu Wystawienia tzw. „Ciemnicy” do godz. 22.00.
Do uczestnictwa w kościele zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarz /ministranci/ oraz Przedstawicieli Kół Żywego Różańca
8/ Wielki Piątek – Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. W kościele adoracja Krzyża tylko przez przyklęknięcie. W tym dniu obowiązuje post ilościowy i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Początek Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Adoracja w Grobie Pańskim do godz. 22.00
Do uczestnictwa w Liturgii zapraszam osoby śpiewające w chórze parafialnym
9/ Wielka Sobota – Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny przed kościołem /jeżeli pogoda na to pozwoli/ od godz. 9.00 do 13.00, co pół godziny. Obrzędu pobłogosławienia pokarmów przed śniadaniem wielkanocnym może dokonać ojciec rodziny bądź inna osoba. Treść modlitwy na stronie internetowej parafii.
10/ Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00. Zapraszamy do podjęcia czuwania przy Grobie Pańskim do godz. 24.00.
Do uczestnictwa w Liturgii Paschalnej zapraszam Radę Parafialną i Ekonomiczną.
11/ Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja (bez procesji), o godz. 6.00. Następna Msza św. o godz. 10.00 i 11.30, 12.30.(dodatkowa) Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. 8.00, 10.00 i 11.30, 12.30 (dodatkowa). Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00
12/ Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Paschałki” – koszt 10 zł.
13/ Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na kwiaty i dekorację świąteczną kościoła.
13/ Kochani Parafianie! W związku z kolejną falą epidemii Covid – 19 proszę Was o pozostanie w domach, a pierwszeństwo udziału w nabożeństwach niech mają rodziny, które zamówiły intencje Mszy św.