1. Czerwiec, 2024Ogłoszenia Możliwość komentowania IX NIEDZIELA ZWYKŁA 2 czerwca 2024r. została wyłączona

1/ Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 8.00. Intencja dla KŻR – o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
2/ Bóg zapłać mężczyznom za wykonaną pracę na placu kościelnym.
3/ W tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00
4/ Zakończenie oktawy Bożego Ciała – 6 czerwca /czwartek/. Błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół.
5/ Uroczystość NSPJ – 7 czerwca /piątek/. Msza św. o godz.18.00.W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6/ Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła i plebanii.
7/ Ksiądz Rafał Arciszewski organizuje w dniach 17 – 24 października 2024 r. pielgrzymkę do Fatimy. Koszt 4950 zł plus 120 €. Wylot z Warszawy. Telefon kontaktowy do ks. Rafała można uzyskać w naszej kancelarii lub w zakrystii.
8/ W dniach 8-15 czerwca w wybranych miejscach naszej Archidiecezji odbędzie się peregrynacja relikwii Bł. Rodziny Ulmów. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej Archidiecezji oraz Duszpasterstwa Rodzin. W sposób szczególny zapraszamy do Archikatedry Białostockiej w sobotę 15 czerwca na Mszę Świętą o godz. 12:00 wieńczącą peregrynację. Eucharystię poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 11:15.
9/ Ukazał się czerwcowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Polecamy w nim artykuł „Wierzę w Boga, czyli w Kogo?” na temat prawdziwego obrazu Boga oraz naszych fałszywych wyobrażeń o Nim. Zapraszamy również do lektury artykułów „Odnaleźć ze św. Antonim” i „Pierwsza Komunia i co dalej…” oraz innych materiałów w stałych rubrykach.
10/ W dniach 15-16czerwca 2024 r. (sobota, niedziela) organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Pielgrzymka dotrze do Różanostockiego Sanktuarium w sobotę i następnego dnia powróci do Białegostoku gdzie nastąpi jej zakończenie. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – rekoakcje.pl oraz na plakatach.