7. Maj, 2022Ogłoszenia Możliwość komentowania IV NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 8 maja 2022r. została wyłączona

1/ Dziś Uroczystość I Komunii św. o godz. 10.00 i 12.00 Serdeczna prośba, aby nasi parafianie w tym dniu, o ile to jest możliwe skorzystali z Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 pozostawiając do dyspozycji kościół dzieciom i rodzicom.
2/ Z racji na Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy.
3/ Biały Tydzień. Zapraszam dzieci, rodziców, rodzeństwo i dziadków do towarzyszenia im w tej podniosłej uroczystości przez cały tydzień.
4/ Dziękuję rodzicom dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, za Dar Ołtarza zarówno pieniężny jak też zakupioną automatyczną kropielnicę do wody święconej, za dekorację kwiatową, sprzątnięcie kościoła i placu wokół świątyni. Pani Marii Brańskiej za przygotowanie i czuwanie nad przebiegiem uroczystości, scholi i panu Tomaszowi – organiście za oprawę muzyczną.
5/ Jutro Uroczystość św. Stanisława BiM – 9 maja
6/ Trwa miesiąc maj związany z pięknym nabożeństwem majowym. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00, w soboty o 17.30, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam również do podtrzymywania pięknych tradycji i śpiewu litanii Loretańskiej przy figurach i przydrożnych krzyżach poza świątynią.
7/ Wspomnienie MB Fatimskiej – 13 maja. Również rocz. zamachu na osobę papieża Polaka na Placu św. Piotra.
8/ Taca na AWSD w przyszłą niedzielę – 15 maja