6. Marzec, 2021Ogłoszenia Możliwość komentowania III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 marca 2021r. została wyłączona

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca. Intencja dla KŻR – o dobre owoce Rekolekcji Wielkopostnych.
2/ Jutro Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zachęcamy do modlitwy w intencji niewiast.
3/ Nabożeństwa Pasyjne w naszym kościele : Gorzkie Żale w środy po Mszy św. o godz. 18.00 i w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00, Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
4/ Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach 19- 20 -21 marca. W niedzielę 21 marca o godz. 11.30 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym do dzieci. Poprowadzi Ks. dr Piotr Karpiński.
5/ W imieniu Stowarzyszenia „Kieruj się Dobrem” działającego przy naszej parafii zwracam się z prośbą o przekazanie 1% podatku na ten cel. Ulotki są wyłożone na stoliku. Z dopiskiem „św. Krzysztof”.
6/ Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w ich domach 27 marca od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie takich osób.
7/ Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Przekazujemy w nim informację o mianowaniu naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy nowym Metropolitą Gdańskim oraz jego słowa wypowiedziane tuż po otrzymaniu nominacji. Polecamy rozmowę z s. Michaelą Rak, założycielką hospicjum w Wilnie, zatytułowaną „Miłosierdzie jest walutą na wieczność”. Pomocą w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu mogą służyć artykuły: „Przygotowując się na Paschę”,”Zagubiona praktyka – o konieczności ascezy” czy „Modlitwa źródłem życia” oraz rozważania do Ewangelii wielkopostnych niedziel.
8/ Spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przed Pierwszą Komunią świętą, 14 marca (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszam.