2. Grudzień, 2023Ogłoszenia Możliwość komentowania I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2023 r. została wyłączona

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Intencja dla KŻR – Modlitwa o pojednanie w rodzinach.
2/ Dziś zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Każdego dnia można je nabywać u pana Tomasza – naszego organisty.
3/ Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.
4/ Bóg zapłać paniom z KŻR pw. św. Krzysztofa za sprzątnięcie kościoła.
5/ Od dziś można nabywać świece „Caritas” – jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża – 25 zł, mała – 15 zł.
6/ Od poniedziałku do piątku Msza św. „Roratnia” o godz. 6.30, a w soboty o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz wszystkich wiernych do udziału w Roratach.
7/ W tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo o godz. 17.30.
8/ Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.
9/ Wieczór uwielbienia. Zapraszamy do naszego kościoła w najbliższą sobotę 9 grudnia, o godz. 17.00.
10/ Rekolekcje Adwentowe 15 – 16 – 17 XII (piątek, sobota, niedziela).
11/ Poświęcenie medalików dzieciom z klas III, przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej, w przyszłą niedzielę 10 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11.30.
12/ W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek jako „pomoc materialna Kościołowi na Wschodzie”.
13/ Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, a zechcą przyjąć kapłana po kolędzie, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się po Świętach Bożego Narodzenia.
14/ Na parking można składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny tzw. elektrośmieci. Prosimy uczynić to w dniach 14 i 15 grudnia. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
15/ Treść podziękowania Arcybiskupa Metropolity skierowanego do osób zaangażowanych w prace synodalne na etapie diecezjalnym:
W Watykanie zakończyła się pierwsza sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Poprzedziły ją intensywne prace synodalne. Posłużyły one wypracowaniu wniosków, które wykorzystano do redakcji syntezy krajowej i syntezy kontynentalnej. Dziękuję wszystkim: duchownym i świeckim, którzy w parafiach na poziomie Archidiecezji Białostockiej zaangażowali się w prace synodalne.
Nowy rok kościelny niech posłuży pogłębianiu drogi synodalnej. Drogowskazem są dwa dokumenty: List do ludu Bożego oraz Sprawozdanie Podsumowujące – „Kościół synodalny w misji”. Zapraszam do zapoznania się z tymi dokumentami. Są one dostępne na stronie internetowej: synod.org.pl.
ks. Abp Józef Guzdek
16/ Zapraszamy na spotkanie podsumowujące wydarzenia związane z synodem w naszej Archidiecezji. Jest ono skierowane do wszystkich, którzy w bezpośredni sposób zaangażowali się w prace na poziomie parafii. Spotkanie odbędzie się 4 grudnia 2023 r. w Centrum Wystawienniczo Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej o godz. 19.00.
17/ Rekolekcje adwentowe parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 10 – 11 – 12 grudnia br., niedziela – poniedziałek – wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku.
Rekolekcje prowadzi o. Adam Policha, dominikanin.
18/ Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Przyszłość Kościoła w Apokalipsie św. Jana”. Prelegentem wykładu będzie dominikanin – ojciec AdamPolicha. Zapraszamy w sobotę 9 grudnia najpierw na Mszę Świętą o godz. 10:00 w Starej Farze, a potem na wykład o 11:00 do sali duszpasterstwa akademickiego „Przystań” na I piętrze w Arkadach Katedralnych za katedrą białostocką. Więcej informacji na Facebook’owej stronie „Szkoła Wiary Białystok” i/lub na plakacie.
19/ Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia księży opiekunów, zelatorówi członków Żywego Różańca z wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej. Odbędzie się on w sobotę 9 grudnia 2023 r. w parafii pw. M.B. Różańcowej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 a, następnie Msza św. o godz. 12.00.
20/ Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie formacyjno-modlitewne dla małżeństw. Odbędzie się ono we wtorek 5 grudnia o godz. 18:00 w kaplicy przy klasztorze Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Stołeczna 5). W programie konferencja na temat: „Rozbity dzbanek- jak poskładać to, co pękło w małżeństwie?” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
21/ Adwentowe rekolekcje dla Związków Niesakramentalnych odbędą się w dniach 6-7 grudnia 2023 roku w starym kościele Farnym. O godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem rekolekcyjnym a po niej spotkanie w sali za Katedrą. Rekolekcje na temat „Emmanuel-czekając na przyjście Pana” wygłosi ks. Karol Kondracikowski.
22/ Archidiecezjalne rozgłośnia „Radio i” zaprasza w czasie adwentu dzieci do słuchania radiowych rorat. Na spotkania zapraszamy najmłodszych słuchaczy o godz. 6:45 i 18:45 od poniedziałku do piątku. W tym roku tematem przewodnim radiowych rorat będzie przygotowanie w sercach stajenki dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu jako pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech.