25. Styczeń, 2025Ogłoszenia Możliwość komentowania III NIEDZIELA ZWYKŁA   26.01.2025r. została wyłączona

1/ Dzisiaj niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego.

2/ W tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 8.00.

3/ Bóg zapłać pani Annie Michalskiej za sprzątnięcie kościoła.

4/ W przyszłą niedzielę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego.- MB Gromnicznej. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece gromnice – 10 zł. para.

5/ Zapraszamy na kolejną edycję katechez uzupełniających. Są one adresowane do dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania i pragną się przygotować i przyjąć ten sakrament. Zapraszamy także narzeczonych którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa a nie uczestniczyli w lekcjach religii w szkole średniej. Pierwsze spotkanie 3 lutego (poniedziałek) o godz. 19.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej (ul. Kościelna 1a).

6/ Wspólnota Dom Jednego Serca zaprasza na jednodniowe rekolekcje pod tytułem „Szkoła Modlitwy – Życie w Bożej Obecności”. To wydarzenie dla każdego: osób które chcą zacząć się modlić, oraz tych którzy pragną pogłębić swoją modlitwę. Treści   poruszane podczas wydarzenia będą dotyczyć różnych form modlitwy – m.in. Słowem Bożym, modlitwy Jezusowej, uwielbienia, czy Eucharystii. Rekolekcje odbędą się w sobotę 8 lutego w hali Zespołu Szkół Katolickich. Szczegóły wydarzenia na plakatach oraz w internecie.

7/ W związku z rozpoczętym Rokiem Jubileuszowym zapraszamy na cykl katechez dla dorosłych poświęconych kwestii sakramentu pokuty i pojednania pt. „Nadzieja Miłosierdzia”. Katechezy mają formę comiesięcznych otwartych spotkań. Duchowni i świeccy prelegenci podejmą tematy z zakresu teologii, duchowości oraz psychologii chrześcijańskiej, związane z dobrym przygotowaniem się do spowiedzi
i owocnym jej przeżyciem. Spotkania odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1a. Pierwsze spotkanie we środę 29 stycznia o godz. 19.00.

8/ Rozpoczynającym ferie dzieciom i młodzieży z naszej parafii, życzymy, dobrego wypoczynku i bezpieczeństwa za wstawiennictwem św. Krzysztofa, a studentom asystencji Ducha Świętego i dobrych ocen podczas egzaminów. Przypominając jednocześnie pierwsze przykazanie kościelne: „W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymywać się od prac niekoniecznych”.

9/ Dziękujemy rodzinom za przyjęcie nas po kolędzie, za transport i posiłki. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła, a także nam kapłanom.

Kolęda w tym tygodniu: od godz. 16.30

27 stycznia /poniedziałek/

Osowicze  nr       od 105 i od nr 24

28 stycznia /wtorek/

Sielachowskie       domy nr 10 do 54

29 stycznia /środa /

Sielachowskie       domy od 53  i od  86  

30 stycznia /czwartek/

ul. Lodowa 79, 79a, ul. św. Krzysztofa, ul. św. Łukasza

Pozostałe rodziny i osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłana po    kolędzie, a zechcą to uczynić, prosimy o kontakt osobisty w celu uzgodnienia terminu spotkania.

10/ Od najbliższego piątku (31 stycznia) Msze św. w tygodniu o godz. 18.00