23. października, 2013Aktualności z Gościem Niedzielnym Możliwość komentowania Ridley Scott kręci film o Mojżeszu została wyłączona

W swojej biblijnej megaprodukcji Scott powierzył Christianowi Bale rolę Mojżesza. Jak poinformowały media hiszpańskie, głównym tematem „Exodusu” nie będzie filmowa opowieść o tym, jak Mojżesz wyprowadzał Izraelitów z Egiptu, lecz stosunki między Mojżeszem i jego przybranym bratem Ramzesem II.

Obok Christiana Bale, byłego odtwórcy Batmana i laureata Oscara, wystąpią inne gwiazdy Hollywoodu, jak Sigourney Weaver, Ben Kingsley, Joel Edgerton i John Turturro. Hiszpańska prowincja Almeria cieszy się z “najazdu gwiazd”, ale chyba bardziej z tego, że na potrzeby filmu zorganizuje trzy tysiące statystów, a jest to region, w którym panuje wielkie bezrobocie.

Scott, reżyser takich kasowych filmów, jak „Blade Runner”, „Obcy: Ósmy pasażer Nostromo”, „Łowca androidów”, „Thelma i Louise” czy „Gladiator”, a ostatnio „Prometeusz”, będzie pracował w Hiszpanii ze swoją ekipą filmową przez najbliższe dwa miesiące. W tym samym czasie kręcone będą zdjęcia w Anglii, Maroku i na Fuerteventura. Na tej należącej do Hiszpanii wyspie Kanaryjskiej mają być kręcone sceny pokazujące przejście Mojżesza przez Morze Czerwone.

Informacja pochodzi z:
http://gosc.pl/doc/1751255.Ridley-Scott-kreci-film-o-Mojzeszu